Dünyanın en güvenli turistik yeri Hong Kong

Dünyanın seyahat edilebilecek en güvenli turistik yeri Çin'in Özel İdari Bölgesi Hong Kong oldu. Son sırayı ise Honduras aldı.


Oline güvenlik şirketi tBackgroundchecks'ın değerlendirmesine göre Hong Kong seyahat için güvenli kentler sıralamasında birinci geldi. Kişiler ve şirketler için halka açık güvenlik bilgilerinin sorgulanabildiği backgroundchecks.org sitesi, turistler için 121 ülke ve bölgeyi güvenlik açısından değerlendirdi.

SİNGAPUR İKİNCİ

Suç oranları, seyahat uyarıları, doğal afet olasılıkları ve turizm sektörünün rekabet gücü ile sürdürülebilirliği gibi faktörleri göz önüne alan değerlendirme sonucu Hong Kong, dünyanın en güvenli bölgesi oldu. Günün herhangi bir saati herkesin Hong Kong sokaklarında korkusuzca yürüyebileceğine işaret edilen listede, ikinci sırayı Singapur aldı.

EN TEHLİKELİSİ HONDURAS

Hong Kong ve Singapur'u, Japonya, İspanya, İngiltere, Fransa, Almanya, Kanada, Norveç ve Avustralya izledi. Listenin en alt sırasında yer alan Honduras, dünyanın seyahat için en tehlikeli ülkesi oldu.

Listede cinayet oranının 100 binde 59,1 ile dünyanın çok tehlikeli kentlerinden biri olduğu, birçok suç çetesinin sokaklara hakim olduğu Honduras'ı El Salvador, Pakistan, Çad, Moritanya, Mali, Burundi, Nijerya ve Lesotho takip etti.