FEST festival sezonunu açtı

Bir dünya mirası olan muhteşem yüzen şehirdeki karnaval heyecanına, on binlerce kişinin birbirinden göz alıcı kostüm ve maskelerle yaşadığı coşkuya bu sene siz de ortak olun. 


Birkaç yıl öncesine kadar ‘Türk Uçuşu’ olarak adlandırılan “Melek Uçuşu”nu, “Marialar’ın Geçişi”ni, maskeli ve kostümlü geçit törenini izleme imkânı yakalayın. Venedik gotiği ve Rönesansının en önemli sanatçılarının eserlerini barındıran Accademia Galerisi’ni gezin. Kanalları, sarayları, gondollarıyla İtalya’nın romantizm başkentini bu yıl da siz keşfedin.

KANARYA ADALARI VE TENERİFE KARNAVALI
9 - 15 Şubat 2018

Rio’dan sonra dünya çapında rağbet gören ikinci büyük karnaval olan Tenerife Karnavalı, Şubat ayında Kanarya Adaları’nı Atlas Okyanusu’nun gözdesi haline getiriyor. Sadece FEST farkıyla deneyimleyeceğiniz bu karnavalın coşkusuna en güzel rotalar ve doyumsuz manzaralar eşlik edecek: UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Teide Ulusal Parkı ve San Cristobal de La Laguna; eş-başkentler Las Palmas ile Tenerife, mimar ve sanatçı Cesar Manrique’in şekillendirdiği volkanik ada Lanzarote…

HOLİ FESTİVAL’Lİ KATMANDU-HİNDİSTAN
22 Şubat - 6 Mart 2018

Baharın gelişini Asya’nın en renkli festivallerinden birinde kutlayın, Holi coşkusunu Hindistan’da yaşayın, Nepal’in başkenti “aşk şehri” Katmandu’yu gezin. UNESCO Dünya Mirasları, Hindu, Budist, Caynacı, Parsi, Sikh inançları ve tapkıları, Tantrizm, milyonlarca tanrı ve tanrıça; doğu felsefeleri, yaşam biçimleri, ölü yakma törenleri, ayinler ile hafızalardan çıkmayacak bir festival deneyimi!

TAYVAN’DA FENER FESTİVALİ
24 Şubat - 4 Mart 2018

Türkiye’den ilk ve tek katılım fırsatıyla, dünyanın en büyük fener festivalinde dilek tutmak için gün sayıyoruz! Çin kaynaklarına göre 3. yüzyıla kadar giden ve Aborijin kültürü ile yoğrulmuş bir tarihi olan Tayvan’ı ölene dek diktatörlükle yöneten Çan Kay Şek’in mirasının, Çin’in 10 bin yıllık tarihini yansıtan Ulusal Saray Müzesi’nin, Asya’nın 7 harikasından biri kabul edilen Taroko Geçidi’nin görüleceği gezide Çin ve Japon kültürlerinin harmanını bir arada soluyacaksınız.

SONGKRAN FESTİVALİ İLE DOLU DOLU TAYLAND
6 - 15 Nisan 2018

Mon, Cava, Tay, Khmer, Birmen ve Siyam kökenli halkların izlerini taşıyan Tayland’da yeni yılın kutlandığı Songkran Festivali’nin coşkusuna ortak olacağınız bu programda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Sukotay, Kuzey Tayland’ın incisi Chiang Mai ve akılalmaz güzellikteki nehir boylarında gezintiler; “uzun boyunlu kadınlar” kabilesini ziyaret ve manastırları, pagodaları, ilginç pazaryerleri ile bölgenin farklı kültürlerinin keşfi yer alıyor.