İngiltere’de Türkiye rüzgarı esti

Uluslararası turizm fuarları ve toplantılarda öne çıkmaya başlayan ve önemli potansiyel olan pazarlarda Türkiye’nin tanıtım faaliyetine hız kesmeden devam eden TÜRSAB, İngiltere’de Türkiye rüzgarı estirdi.


Türkiye’de en önemli meslek birliklerinden biri olarak kurulan ve Türk turizm sektörünün gelişmesi için faaliyetlerini sürdüren TÜRSAB, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği himayelerinde düzenlenen Türkiye temalı Birleşik Krallık ve İrlanda Turizm Roadshow’una katıldı.

TÜRSAB, Dünya’nın en büyük 5 turizm fuarından biri olan World Travel Market (WTM)’nin ardından Birleşik Krallık ve İrlanda Turizm Roadshow’una katılarak 13 ile 22 Kasım 2017 tarihleri boyunca Roadshow kapsamında Birleşik Krallık ülke ve şehirlerini gezdi.

İlk toplantısı Londra ile başlayan roadshow sırasıyla Bristol ve Birmingham, Manchester, Newcastle, Glasgow, Belfast ve Dublin şehirlerindeki etkinlikler ile devam etti. Turizm faaliyetlerini profesyonel çalışmalarla yürütmeyi hedef edinen ve global faaliyetlere katılımlarıyla öne çıkan TÜRSAB yetkilileri Roadshow kapsamında gittikleri şehirlerde Türkiye’yi ve Türk turizmini tanıttılar.

Birleşik Krallık ve İrlanda Roadshow’da Türkiye Tanıtım Günleri kapsamında B2B görüşmeler ve sunumlarla Türkiye’nin önemli destinasyon merkezlerini tanıtan TÜRSAB, ülkelerarası turizm ilişkilerinin gelişmesi için de adımlar attı.