İstanbul Shopping Fest’e İtalya’dan davet

Dünya alışveriş destinasyonlarının arasında ilk 10’da yer alan İstanbul’u anlatmak üzere İstanbul Shopping Fest (İSF) İtalya Alışveriş Turizmi Forumu’na davet edildi.


Alışveriş turizmini bir çekim unsuru olarak kullanmak isteyen ülkeler kervanına İtalya da katıldı.

Ekonomiye katkısı ve destinasyon seçimindeki öneminden dolayı, artık tüm destinasyonların kullandığı bir ürün haline gelen alışveriş turizmiyle ilgili yeni trendleri değerlendirmek ve sürdürülebilir pazarlama stratejileri geliştirmek üzere 24 Kasımda Roma’da düzenlenen Alışveriş Turizmi Forumu'nda (Shopping Tourism-Il Forum Italiano) İstanbul Shopping Fest (ISF) özel davetli olarak yer aldı.

İtalya Kültür ve Turizm Bakanlığı, İtalyan Tüccarlar Konfederasyonu’nun yanısıra turizm acentaları temsilcileri, alışveriş merkezleri yöneticileri, havalimanı işletmecileri ve alışveriş turizm sektörü profesyonellerinin bir araya geldiği foruma, dünyadaki alışveriş destinasyonları arasında ilk 10’da yer alan İstanbul’un başarısını paylaşmak üzere İstanbul Shopping Fest (İSF), İtalya dışından davet edilen tek şehir oldu.

Etkinliğe keynote konuşmacısı olarak katılan İSF Genel Müdürü Hicran Özbük, İSF’ye yönelik bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı. İstanbul Shopping Fest, alışveriş turizmine yeni bir soluk kazandırmayı amaçlayan İtalyanlara bu sayede örnek olacak.