Konaklama sektörünü hareketlendirecek işbirliği

Türkiye'de 13.000'den fazla otel listeleyen, geniş bir ziyaretçi kitlesi olan Türkiye'nin otel arama motoru Neredekal.com, 193 ülkede 39.000'den fazla tesise hizmet veren bulut tabanlı online satış ve kanal yönetim platformu HotelRunner ile önemli bir birlikteliğe imza attı. 


İşbirliği uyarınca, HotelRunner altyapısı, Neredekal.com altyapısına entegre ediliyor. Online turizmde yapılan bu değerli iş birliği sayesinde, konaklama sektöründe satışların minimum maliyetler ile katlanarak artırılması hedefleniyor.

Türkiye'nin en çok otel listeleyen arama motoru olan Neredekal.com, bulut tabanlı otel ve acente online satış yönetim-pazarlama platformu HotelRunner ile önemli bir birlikteliğe imza attı.

"Her şey otellerin daha çok kazanması için"

HotelRunner altyapısının Neredekal.com altyapısına entegre edilmesiyle sistemdeki otellerin anlık kampanya, fiyat ve oda uygunluğuna dair girdikleri bilgiler doğrudan Neredekal.com'a yansıyor. Böylece her sisteme ayrı ayrı fiyat girme gibi ciddi zaman alan zahmetli işler de ortadan kalkıyor. Bununla birlikte oteller, Neredekal.com sayesinde eriştikleri hedefli ziyaretçilere kendi web siteleri üzerinde doğrudan kredi kartı ile rezervasyon alabilme imkanına sahip oluyorlar.

Konaklama sektörünün, daha az iş gücü ve zamandan tasarruf sağlayarak satışlarını artırabilme imkanına da sahip olacaklarını belirten Neredekal.com Genel Müdürü Özkan Hacıoğlu, şunları ifade etti:

"Türkiye'de en çok otel listeleyen arama motoru olarak en büyük hedefimiz, özellikle pazarlama bütçesi kısıtlı veya yeterli personeli olmayan otellerin HotelRunner işbirliğiyle kendi web sayfaları üzerinden rezervasyon almalarını sağlamak."

Neredekal.com ile gerçekleştirdikleri işbirliği hakkında konuşan HotelRunner Kurucu Ortağı ve CEO'su Arden Agopyan, şöyle konuştu:

"Hedefimiz Neredekal.com'un tanıttığı otellerin satışlarını internette kendi siteleri üzerinden sürdürmesini hızlandırmak ve kısa zaman içinde otel satışlarını katlayarak artırmak. Otellerin kendi web sitelerinin ve rezervasyon modüllerinin oluşturulması konusunda da, ihtiyaç duyan tesislere gerekli desteği sunarak, platformu hızla aktive edebilmelerini sağlayacağız. Neredekal.com partneri olan oteller çok kısa bir süre içinde, beklentilerinin de üzerinde bir ziyaret trafiği ve kendi siteleri üzerinden direkt rezervasyon artışı yakalayacaklar."