Mardan Palace çalışanları yargıya başvurdu

Borcundan dolayı elektrikleri kesilen, müşteri alımını durduran Mardan Palace Hotel’de  sadece güvenlik personeli çalışırken maaş hak edişlerini alamayan birçok çalışan durumu yargıya taşıdı.


Antalya’da 1,4 milyar dolara mal olan Mardan Palace Hotel’de güvenlik görevlileri hariç, diğer bütün personelin otelle ilişiği kesildi. Sözleşmeleri fesih edildiği halde maaş hak edişlerini alamayan birçok personel süreci yargıya taşırken, otelin ana ve ek binalarında görev yapan güvenlik görevlilerinin de dört aydır maaş alamadıkları bildirildi.

Bu arada daha önce borç nedeniyle suyu kesilen otelin kısa süre önce elektriğinin de kesildiği ortaya çıkmıştı. Ana bina içindeki jeneratörle belirli aralıklarla otele elektrik verildiğini söyleyen güvenlik personeli “Mazot bitince tamamen karanlıkta kaldık. Gece görev yapan bir arkadaşımız soğuk nedeniyle rahatsızlandı ve hastaneye kaldırıldı” dedi.

Kendilerine yemek servisinin de olmadığını söyleyen güvenlik personeli, şöyle konuştu:

“Otelde bizden başka kimse kalmadı. Biz de biriken maaşlarımızı alırız umuduyla bekliyoruz. Ancak burada ne su var, ne de elektrik. Bazı arkadaşlarımız gece soğuktan korunmak için yanında battaniye taşıyor. Ama bu da çözüm değil. Tek umudumuz otelin yeniden hizmete açılıp maaşlarımızın ödenmesi.”

1,4 milyar dolara mal olan otelde olanları anlatan güvenlik personeli, şunları söyledi:

“Otelde bizden başka kimse kalmadı. Biz de biriken maaşlarımızı alırız umuduyla bekliyoruz. Ancak burada ne su var ne de elektrik. Bazı arkadaşlarımız gece soğuktan korunmak için yanında battaniye taşıyor,”

2009 yılında Sharon Stone, Richard Gere, Paris Hilton ve Monica Bellucci gibi yıldızların katılımıyla açılan Mardan Palace Hotel, eylül ayından itibaren rezervasyonları durdurmuştu. Mardan Palace Hotel, World Travel Awards 2010’da dünyanın en Lüks oteli olarak seçilmişti.