Salomon Ultra-Trail Kapadokya turizmine ivme kazandırdı

Kayıt olan sporcu sayısı bir önceki yıla göre yüzde 50 artan Salomon Kapadokya Ultra-Trail’de kadın sporcu sayısı da yüzde 29 arttı.


Argeus Travel & Events'ın Salomon’un isim sponsorluğunda 21-22 Ekimde Ürgüp-Nevşehir’de düzenlediği Salomon Kapadokya Ultra-Trail, hem eşsiz doğa güzellikleriyle dolu parkuru hem de yarış deneyimiyle tüm katılımcıların beğenisini kazandı.

Salomon Kapadokya Ultra-Trail, etkinlikten çok kısa süre önce Ultra-Trail® World Tour yarışlarından biri olmaya uygun görüldü. Bu başarının elde edilmesini sağlayan kıstaslar ise şu şekildeydi:

100 km’nin üzerinde mesafe, simgesel bir parkur, en az 500’den fazla koşucu, 20’den fazla ülkeden uluslararası koşucu ve en az 2 yıl düzenlenmiş bir organizasyon. Bölge turizmine büyük ivme kazandıran organizasyon boyunca yaklaşık 2.500 kişinin Kapadokya’da konakladığı belirlendi. Bölge turizmine en az 4 milyon TL maddi katkı sağladığı tahmin edilen organizasyon için bölge otellerinde 1.700 oda için rezervasyon yapılırken Salomon Kapadokya Ultra-Trail boyunca yarışmacılar için 2 ton üzerinde yiyecek ve 12 ton üzerinde içecek kullanıldı.