Şef Mehmet Yalçınkaya ödüle doymuyor

Türkiye Lezzet Ödülleri sahiplerini buldu. Mehmet Yalçınkaya en iyi şef olarak seçildi.


Eşsiz lezzetleriyle ve benzersiz sunumlarıyla herkesi kendine hayran bırakan Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’in şefi Mehmet Yalçınkaya, ödüle doymuyor. Yalçınkaya, Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES)'nce düzenlenen Türkiye Lezzet Ödülleri’nde halk oylamasıy en iyi şe’  ödülüne layık görüldü.

İstanbul Anadolu yakasının en seçkin oteli Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina’nın Executive Şefi Mehmet Yalçınkaya ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Türkiye Lezzet Ödülleri yarışmasında en iyi şef ödülünün sahibi Mehmet Yalçınkaya oldu.

Türk gastronomisi konusundaki çalışmalarıyla beğeni kazanan Executive Şef Mehmet Yalçınkaya, 520 bin kişinin katıldığı halk oylaması sonunda en iyi şef olarak seçildi. Türk mutfağı ile ilgili çeşitli fuar, festival ve yarışmalarda madalya, şilt ve sertifikalar kazanan Yalçınkaya, Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’in mutfağında yerel malzemelerle farklı tatlar yaratmaya devam ediyor.

Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde en iyi mekan, en iyi mekan tasarımı, en iyi ses, en iyi televizyon programı, en iyi gurme, iyi baklavacı gibi 
birbirinden farklı kategorilerin ödülleri de sahiplerini buldu. Katılımcılar yerel ürünleri destekleyen yaklaşımlarıyla öne çıktılar.