Türkiye Matador Network’te tanıtılıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, dünyanın önde gelen dijital seyahat ağlarından Matador Network’te Türkiye’nin tanıtımına başladı.


Bakanlığın konuya ilişkin açıklamasında, dünyanın önde gelen seyahat medyası şirketlerinden Matador Network’le başlatılan işbirliği çalışmalarının meyvelerini vermeye başladığı ifade edildi.

Açıklamaya göre bakanlığın Turkey Home Projesi kapsamında başlattığı çalışma çerçevesinde çekilen sekiz film ve yazılan makaleler Matador Network’te yayınlanmaya başladı.

Matador Network ekipleri, ayrıca sosyal medyanın güçlü isimlerinden Tim Landis ve ailesinin İzmir, Dalyan, Efes ve Kapadokya tatilinin işlendiği iki filmin yanısıra bu yörelerin güzelliklerini sergileyen dört filmi ve 360 derece kameralarla çekilen dört filmi yayına hazırladı.

Bu çalışmaların dışında, Matador Network’le başlatılan işbirliğiyle Türkiye’de Gezilebilecek Sekiz Romantik Yer, Türkiye’nin Bir Sonraki Tatil Planınızda Yer Alması İçin Sekiz Sebep, Türkiye’deki  Doğal Alanlar İçin Seyahat Rehberi İle Türkiye’deki İyi Alışveriş Noktaları başlıklı dört makale daha yayınlandı.

Makalelerle Matador Network’ün etki alanında olan 100 milyon takipçiye ulaşılması hedeflendi.