TÜROB Selanik Philoxenia Fuarı'na katılıyor

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Yunanistan'ın Selanik şehrinde 10 ile 12 Kasım 2017 tarihleri arasında, 33.'sü gerçekleştirilecek olan Philoxenia Uluslararası Turizm Fuarı'na katılıyor.


Fuara kapsamında, Makedonya Üniversitesi ve Kuzey Yunanistan Yunan-Türk Ticaret Odası (KYYTTO)'nın işbirliğiyle düzenlenecek olan panele konuşmacı olarak katılacak olan TÜROB Yönetim Kurulu Başkanı Timur Bayındır, pazara ilişkin olarak şunları ifade etti:

“Yunanistan bizim için her zaman önemli bir Pazar olmuştur. Son yıllarda yoğun bir turizm hareketi gözlemlenmese de geçmiş bağlarımız ve kültürümüz, rakamları bir yana koyarak bizleri daima bir arada tutmaktadır. Bu yıl başından itibaren Yunanistan’daki yetkililer ile iletişimimizi kuvvetli tuttuk ve güzel bir sinerji yakaladık. Ortak çalışmalar ve temasların artırılması ile Yunanistan'dan ülkemize olan turist akışının eski günlerine dönmesini hedefliyoruz. Hedefimiz kısa sürede Yunanistan’dan gelen turist sayısını 1 milyona çıkarmak. Yunan turizmcilerin de Yunanistan’dan Türkiye’ye gelen turist sayısının yeniden artışa geçmesi konusunda da büyük bir arzusu bulunuyor. Türkiye’den Yunanistan’a geçen yıl 1 milyona yakın turist gitti ve bu rakam ağırlıklı olarak bireysel programlar ile gerçekleşti. Yunanistan’dan ise turistler ortak bir program ile grup olarak geliyorlar. Bu programları biraz çeşitlendirmeye ve özel kılmaya çalışacağız. Yunan turistler ağırlıklı olarak İstanbul’a gelmekle beraber, tanıtımlarımızda İstanbul’un yanı sıra Türkiye'nin Yunan pazarında Bursa, Trabzon, Çanakkale, İzmir, Eskişehir ve Kayseri gibi destinasyonları da ön plana çıkaracağız.”

TÜROB, Selanik Helexpo Fuar Merkezi'nde 15. Salonda 29 numaralı Türkiye standında yer alacak.