TÜRSAB İngiltere ve İrlanda'da Türkiye rüzgarı estiriyor

Dünya turizminde öne çıkmaya başlayan ve önemli potansiyel vadeden pazarlarda Türkiye'nin tanıtım faaliyetlerini artıran TÜRSAB, Birleşik Krallık'ta Türkiye rüzgarı estiriyor.


Turizm sektörünün en önemli meslek birliklerinden biri olan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Türkiye'nin tanıtımı için çalışmalarına global etkinliklerle devam ediyor.

Özellikle turizm profesyonelleri ve seyahatseverlerin severek takip ettiği dünyanın en ilk beş büyük turizm fuarından biri olan World Travel Market (WTM); 06 - 08 Kasım 2017 tarihleri arasında Londra'da kapılarını açtı. Uluslararası platformlarda Türkiye'nin tanıtım çalışmalarını artıran TÜRSAB da 2,8 milyar pound iş hacmi sağlayan, 5 binin üzerinde turistik noktanın tanıtıldığı ve yaklaşık 50 binin üzerinde turizm profesyonelinin katıldığı WTM Londra'da yerini alarak Türkiye'deki turizm destinasyonlarını tanıttı.

Özellikle İngiltere'den gelen turist sayısının 2016 yılında bir önceki yıla oranla yaşanan düşüşün bu yıl durması ve İngiliz turist sayısında geçmiş yıllara ulaşılması için görüşüldü. Bu yıl ayrıca, İngiltere'de Türkiye'nin tatil amaçlı tercih edilen ülkeler listesinde sekizinci sıradan daha yukarılara çıkması için de bir dizi çalışma gerçekleştirildi .İngilizler, TÜRSAB stantında özellikle 2018 Troia Kültür ve Turizm Yılı nedeniyle yapılan çalışmalara yoğun ilgi gösterdi.

TÜRSAB; dünyanın en önemli turizm fuarlarından olan WTM'de T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın tahsis ettiği stantta yerini alarak Londra'da başladığı tanıtım faaliyetlerine 13-22 Kasım 2017'de Birleşik Krallık & İrlanda Turizm Roadshow'una katılarak devam edecek.

Birleşik Krallık'ta Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği'nin öncülüğünde ve TÜRSAB'ın katılımıyla düzenlenecek olan roadshowda sırasıyla Londra, Bristol, Birmingham, Manchester, Newcastle, Glasgow, Belfast ve Dublin şehirlerini dolaşacak olan TÜRSAB, bu şehirlerde Türkiye Tanıtımı temalı sunumlarla Türkiye'nin önemli turizm merkezleri ve Türk turizmi hakkında bilgi verecek. Sunumların yanı sıra B2B workshopların da düzenleneceği tanıtım etkinliğinde ülkelerarası turizm ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlanacak.