TÜRSAB’ta 2018 Troia Yılı sunumu

TÜRSAB’ın İstanbul’daki genel merkezinde 2018 Troia Yılı sunumu gerçekleştirildi.


2018 Troia Yılı çalışmaları kapsamında TÜRSAB Çanakkale Körfez Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kılıç, Genel Sekreter Ahmet Çelik ve Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer tarafından TÜRSAB Genel Merkezde İstanbul Seyahat Acentelerine “2018 Troia Yılı” sunumunun yapıldığı toplantı gerçekleştirildi.

İnternet ortamında tüm Türkiye Bölgesel Yürütme Kurulu merkezlerinde canlı olarak da yayınlanan toplantının açılış konuşmasını yapan TÜRSAB Çanakkale Körfez Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kılıç, Çanakkale’nin sayısız doğal ve kültürel zenginlikleri ile Türk turizmi için çok büyük bir potansiyeli olduğunu ifade etti ve“Türkiye’deki Seyahat Acentelerimizin bu zenginliği programlarında kullanması gerekiyor” dedi.

ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer de yaptığı konuşmada detayları ile 2018 Troia Yılını, gerçekleştirilen, planlanan alt  ve üst yapı çalışmaları ile etkinlik hazırlıkları, tanıtım ve iletişim çalışmalarını anlattı. Aydeğer, 2018 Troia Yılının ülkemizin uluslararası arenada turizm vizyonuna büyük katkı sağlayacak çok güçlü bir kültür turizm hamlesi olduğunu belirtti ve “2018 Troia Yılı ile birlikte yalnız Çanakkale Turizmi değil, aynı zamanda Türkiye turizmi de bundan olumlu bir ivme kazanacak,” şeklinde konuştu.

“2018 Troia Yılı ile birlikte bölgemizde alternatif kültür ve turizm rotaları oluşturulacak”

Etjkinlikte konuşan TÜRSAB Çanakkale Körfez Bölgesel Yürütme Kurulu Genel Sekreteri Ahmet Çelik  de  2018  Troia Yılı ile birlikte Çanakkale ili genelinde farklı tur ve etkinlik programlarının oluşacağını ifade ett seyahat acentelerinin bu ürünleri programlarına katmalarının önemli olduğunu ifade etti.

Ahmet Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“ 2018 Troia Yılı ile birlikte bölgemizde alternatif kültür ve turizm rotaları oluşturulacak. Aynı zamanda bölgemiz gerek yakın tarih, gerekse antik tarih ile bir açık hava müzesi gibi. 2018 yılı içinde gerçekleştirilecek etkinlikler turistler için önemli bir çekim sağlayacak.”

Toplantımım sonunda Çanakkale tanıtım videosu izlendi ve soru cevap bölümü ile sunum sona erdi. Katılımcılar toplantı sonrası sunulan içerik ile ilgili büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek “2018 Troia Yılı”na desteklerini ifade ettiler.