Ulusoy'dan üyelere genel kurul çağrısı

Çoğunluğun istemesi halinde kenarda durmayı bileceğini söyleyen TÜRSAB Başkanı Ulusoy, birlik üyelerinden genel kurula sahip çıkmalarını talep etti.


Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, birliğin genel kuruluna ilişkin olarak "Çekileceğim zamanı gayet iyi biliyorum, ama bu camianın parçalanmasına da göz yummayacağım," dedi.

TÜRSAB üyelerinin "Büyük Ankara Buluşması"nda konuşan Ulusoy,  birlikte genel kurul sürecinin başladığını söyledi.

Bu süreçte karşı karşıya kaldıkları bazı eleştiri ve iddiaları yanıtlayan Ulusoy, camianın çoğunluğunun talebi halinde "kenarda durmayı bileceğini" ifade etti.

Çıkan gerginliklere karşın TÜRSAB'ın kavga edilecek yer olmadığını isöyleyen Ulusoy, en azından bu süreci sağduyuyla sonlandırmayı amaçladıkları bildirdi.

Muhalefet için, "20 yıldır buradayım, ben yoruldum, bunlar muhalefetten yorulmadı," diyen Ulusoy, TÜRSAB için çalışmalarına, bir çok projeye imza atmalarına rağmen sürekli olarak olumsuz eleştirilere hedef olduklarını ifade etti.

Başaran Ulusoy, şöyle  konuştu:

"Çağrı yapıyorum, toplantılara gelin diyorum. Tankınızla, topunuzla gelin diyorum. Gelen yok ama yazmak, sokakta konuşmak var. Karalamakla elinize ne geçecek bir gün siz de bu koltuklara geleceksiniz."

Üyelerden genel kurula sahip çıkmalarını talep eden  Ulusoy, sözlerini "Çekileceğim zamanı gayet iyi biliyorum ama bu camianın parçalanmasına da göz yummayacağım," diye sürdürdü.

Ulusoy, Ankara'da gördüğü desteğin kendisine cesaret verdiğini de ifade etti.