ATRAX 2018 İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Turizmin geleceğe tuttuğu ışık, onu besleyen yan kolları ile daha da aydınlanıyor.


Türkiye'nin bacasız sanayisi, en az kendi aktifleri kadar endüstrileşen sac ayakları ile de büyük bir gelişim gösteriyor ve dünya artık eğlenmek için de yola çıkıyor.

Dünya artık eğlenmek için dönüyor

Her yıl alternatif turizm alanlarının çoğaldığı ülkemizde 2018 yılında beklentiler daha da yüksek. Bu alternatiflerin arasında en büyük payı da eğlence sektörü alıyor. Açılan özel eğlence merkezleri, düzenlenen uluslararası etkinlikler bunun önde gelen örnek işaretlerini oluşturuyor.

Dünyada eğlence sektörünün yeme-içme dahil büyüklüğü 1,9 trilyon dolara ulaşırken Türkiye'de bu pazarın büyüklüğü 13 milyar dolara yükseldi. Pazarın büyüklüğünün 2019 yılında toplam 16,9 milyar dolara ulaşacağı öngörülüyor.


Dünyanın önde gelen eğlence tesisi yatırımcılarını, oyun ve ekipman üreticilerini, etkinlik organizatörü firmalarını, turistik işletme sahiplerini, belediye yöneticilerini ve mimarları buluşturan Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX 2018, belediye parklarından otel eğlence alanlarına, temalı parklardan AVM eğlence alanlarına kadar, eğlence sektörünün tüm alanlarını bir araya getirmeye hazırlanıyor.