ÜSKÜP'TE TÜRK RTURİZM ÇALIŞTAYI

THY Üsküp Müdürlüğü, Makedonya Turizm Ticaret Odası ve TÜRSAB'ın işbirliğiyle düzenlenen türkiye temalı turizm çalıştayı  Makedonya'nın Başkenti Üsküp'te gerçekleştirildi


Makedonya'nın Üsküp şehrinde düzenlenen Türkiye temalı tanıtım etkinliği ve B2B Workshop'la Türsab, Türkiye tanıtım etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor.

Makedonya'dan Türkiye ile çalışan outgoing acentaları ve Türkiye'den turizm yöneticilerinin katılım sağladığı etkinlikte Makedonya ile çalışan ve çalışmak isteyen acentelerin karşılıklı network ve işbirliği geliştirmesi sağlandı.

T.C. Üsküp Büyükelçiliği Ticaret Baş müşaviri Bünyamin Kutlu, Makedonya Turizm Ticaret Odası Başkanı Arkan Kerim, THY Üsküp Müdürü Pınar Ayvaz ve TÜRSAB Kurumsal İlişkiler Direktörü Ela Atakan'ın ve Edirne Belediye Başkan Danışmanı Aydemir Ay'ın katıldığı etkinliğin uluslararası acente bağlarını güçlendirmenin yanı sıra Türkiye destinasyonu ve markasının güçlenmesini de sağladığı bildirildi

Edirne Belediye Başkan Danışmanı Aydemir Ay'ın Edirne'yi tanıtan bir sunum gerçekleştirdiği etkinlikte aynı zamanda ülkemiz turizm potansiyeli, Türkiye -Makedonya turizm ilişkileri üzerine  TÜRSAB Kurumsal  İlişkiler Departmanı'ndan Berna Akar, ülkemizin turizm potansiyeli, Türkiye - Makedonya turizm ilişkileri üzerine bir sunum sergiledi.

Tanıtım etkinlikleri ile aynı zamanda  Makedonya Turizm Ticaret Odası , TÜRSAB ve Türk Hava Yolları Türk - Makedon ikili ilişkilerini geliştirmek yönünde atılacak adımlar, üç kurumun birlikte gerçekleştireceği faaliyetler ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan belgeli (A) grubu seyahat acentaları tarafından ülkemize turist taşıyan turistik uçak seferlerine yönelik olarak sağlanacak desteklerin görüşüldüğü bir basın toplantısı gerçekleştirildi.