23 NİSAN TATİLİNDE 3 GÜNDE KEŞFEDİLEBİLECEK İDEAL YERLER

Güneşin sokakları ısıtmaya başladığı, parkların yeşillendiği, sahillerde hafif esen meltemin yanakları tatlı tatlı okşadığı bahar mevsiminin tam ortasındayız. 


Bu mevsim, neredeyse hepimizin ruhu kıpır kıpır oluyor, içimiz içimize sığmıyor ve sürekli hareket halinde olmak istiyoruz.

Bu durum, keşfetme arzusunu da beraberinde getiriyor elbette. Ne şanslıyız ki bu yıl 23 Nisan, pazartesiye denk geliyor ve hafta sonu ile birleşiyor. Bu da bizler için üç günlük tatil anlamına geliyor. Cuma öğleden sonra çıkışlı planlayacağınız bir rota ile bu tatili en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Türkiye’nin otel arama motoru Neredekal.com olarak, 23 Nisan tatilini de fırsat bilerek, Türkiye’de 3 günde keşfedebileceğiniz yerler için, işte tavsiyelerimiz :

1 – Alaçatı

Çeşme’nin en popüler beldelerinden biri olan Alaçatı, daracık taş sokakları, birbirinden şirin evleri, lezzetli mezeleri ve huzur dolu atmosferi ile yorulan bedeninizi iyileştirebileceğiniz en ideal rotalardan biri. Evet, Alaçatı Ot Festivali sona ermiş olabilir ama Alaçatı, sakince yaşanmayı da hak ediyor. Alaçatı’da 3 gün boyunca neler mi yapabilirsiniz; Alaçatı evleriyle süslü o taş sokaklarda kaybolabilir, yel değirmenlerini keşfedebilir, plajlarda yürüyüş yapabilir, Dutlu Kahve’de bir yorgunluk kahvesi içebilir, cumartesi günleri kurulan Alaçatı köy pazarından alışveriş yapabilir, Alaçatı antika pazarını ziyaret edebilir ve lezzetli zeytinyağlı mezeleri tadabilirsiniz.

2 – Konya

Konya, özellikle inanç turizminde ülkemizin önde gelen şehirlerinden biri. Üç günlüğüne de olsa, dünyevi telaşlarınızı bir kenara bırakıp Konya’nın ruhani atmosferinin içinize işlemesine izin verin. Kulaklarınızda Mevlana’nın sözleri ile gerçekleştireceğiniz bu seyahat, sizin için çok şeyin başlangıcı da olacaktır. Peki, Konya’da 3 günlüğüne neler mi yapabilirsiniz; Mevlana Türbesi’ni, İnce Minareli Medrese’yi, Karatay Medresesi’ni ve Nasreddin Hoca Müzesi’ni ziyaret edebilir, haftada birkaç gün düzenlenen semazen gösterilerini ücretsiz seyredebilir, Meram Bağları’na uzanabilir, Beyşehir Gölü Milli Parkı’nda doğanın tadını çıkarabilir, Alaaddin Tepesi’ne çıkıp Konya’ya bir de tepeden bakabilir, bisiklet turu yapabilir ve meşhur etli ekmeğin tadına bakabilirsiniz.

3 – Datça
4 – Karaburun
5 – Şirince
6 – İznik
7 – Kaleiçi
8 – Kapadokya
9 – Kastamonu
10 – Kaş
11 – Kars
12 – Kazdağları