SEÇİM BİTTİ MİLLET TATİL PEŞİNDE

Tatil isteği olan vatandaşlar seçim biter bitmez çağrı merkezlerine akın etti.  Halil ÖNCÜ-ANTALYA
Merkezi Antalya Lara'da olan ve Ukrayna ile Alanya'da ofislerle Kapadokya'da iki butik otele sahip olan Welcome Tur'un Genel Müdürü Alpaslan Ünsal, seçimin tamamlanmasının ardından, vatandaşın tatil için çağrı merkezlerine akın ettiğini belirterek, “Dün itibarı ile 3 bin 800 çağrı aldık” dedi.

"Dün itibarı ile 3 bin 800 çağrı aldık"

Alpaslan Ünsal, seçim öncesi durgunluğunun sona erdiğini bildirdi ve “Seçim sürecine girdiğimizde çağrılar bir anda durmaya başlamıştı. Çok çaplı olamasa da iptaller almıştık. Seçimin birinci mi yoksa ikinci turda mı bitecek beklentisi netleşti. Bu arada çok çağrı almıştık ama bir türlü satışa yansımıyordu. Günde 2 bin 500, 3 bin çağrıyı bulduğumuz günler oldu.  Seçim sürecinin noktalanması ile görüştüğümüz binlerce misafirlerimiz tatillerini satın almak için çok ciddi bir çağrı almaya başladık. Dün itibarı ile 3 bin 800 çağrı aldık. Artık bu ivmenin artarak devam edeceğini düşünüyorum. Seçimin tamamlanmasının turizme olumlu etkisi oluştu. Tüm bölgeler için rezervasyon artışlarını bekliyoruz. İnşallah güzel bir sezon geçecek” dedi.

"Çağrı merkezi olarak tatilciye güven ve huzur veriyoruz"

Son günlerde çağrı merkezleri çok revaçta olduğunu da bildiren Alpaslan Ünsal, sözlerini “Bunun büyük sebeplerinden bir tanesi de çok hızlı ulaşım olması. Misafirler gün içinde, gece saatlerinde herhangi bir oteli aradıkları zaman onlara ulaşma imkanları çok zor oluyor. Ya da seyahat acentelerini aradıklarında bu konulara hâkim olabilecek personel sayısı çok az. Ancak misafirler tatil almak için direk oteli aramayı tercih ediyorlar. Bu konuda çağrı merkezi ile çalışan otellerin çağrı oranlarının artmasının sebebi direkt misafirlerin ulaşmasından kaynaklı ki bu reklamlarla ilgili de orantılı. Bizi arayan misafirlerimizi dört dilde karşılıyoruz. Çağrılara cevap verme süremiz 7/24’tür. Satış odaklı bir ekibimiz olduğu için de müşteriye güven ve huzurlu bir şekilde yanıyor. Misafirlerimizin sordukları soruların cevabını bir otel müdürü kadar biliyoruz” diye konuştu.