LİMAK YATIRIM PLANLARINI AÇIKLADI

Mersin ve Üsküp'te üç otel yatırımı kararlaştıran Limak Holding, Fransa'da otel satın almak için görüşüyor.Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ve Limak Turizm Grubu Genel Koorrdinatörü Kaan Kavaloğlu, grubun KKTC'deki yeni otel yatırımı le ilgili olarak düzenlenen toplantıda konuştu.

"KKTC'deki yeni otel yatırımımızın maliyeti 200 milyon dolar," diyen Özdemir "Bu yatırımla otel sayımızı sekize, toplam yatak sayımızı 7 binin üzerine çıkardık. Hedefimiz beş yıl içinde 10 bin yatağa ulaşmak," dedi.

Yeni otel yatırımı planları ile ilgili olarak konuşan Özdemir, şunları ifade etti:

"Mersin'de yapacağımız iki otel için 300 milyon dolar civarı, Makedonya Üsküp'teki otel, rezidans, AVM ve ticari alan kompleksi için de toplam 250 milyon euro yatırım yapacağız. Mersin yatırımının finansmanını daha halletmedik; özsermaye ile başlayacağız, finansman görüşmelerimiz var. Üsküp'teki yatırımımızın finansmanını uluslararası bankalardan sağlayacağız. Hem Mersin, hem Üsküp'teki turizm yatırımımızda yüzde 25 özsermaye kullanacağız."

Fransa'da otel satın alınacak

Limak Turizm Grubu Genel Koorrdinatörü Kavaloğlu da "Fransa Nice'te satın almak için bir otel grubu ile görüşüyoruz. Turizmde yatırımlarımızı zamanla Balkanlar ve Batı Avrupa'ya kaydıracağız. Ayrıca, İstanbul üçüncü havalimanı projesi kapsamında bir şehir oteli yatırımımız da olacak," şeklinde konuştu.