PERA PALACE HOTEL’DE YENİ EXECUTIVE CHEF HASAN KORKMAZ

American Cluninary Classic’te dereceye giren ilk ve tek Türk şef aşçı olan Hasan Korkmaz, Pera Palace Hotel Executive Chef’i olarak atandı.

Dünyanın birçok ülkesinde en prestijli yemek yarışmalarında almış olduğu birinciliklerle adından sıkça söz ettiren ve dört yılda bir Chicago’da gerçekleştirilen dünyanın en prestijli yemek yarışması olan American Cluninary Classic’te dereceye giren ilk ve tek Türk şef aşçı ünvanını taşıyan Hasan Korkmaz, Pera Palace Hotel’in yeni Executive Chef’i oldu.

Dünya Aşçılar Federasyonu’nun organize ettiği profesyonel aşçılık ve pastacılık yarışmalarında juri üyesi olan, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile pek çok sivil toplum kuruluşunun yurt dışı yemek tanıtımlarında aktif görev alan Hasan Korkmaz, Anadolu Türk, Osmanlı saray mutfaklarının yanı sıra Akdeniz, Uzakdoğu, Fransız, İtalyan, Hint mutfağından yer veren bir şef olarak öne çıkmaktadır.

Birçok mesleki dernek ile kuruluşta kurucu ve yönetim kurulu üyesi gibi görevleri olan Korkmaz, sektör dergilerinde köşe yazıları da yazmakta ve tariflerini okurlarla paylaşmaktadır.